Про участь Саудівської Аравії у Саміті миру стало відомо лиш напередодні ввечері. ЗМІ повідомляли, що країна не планує брати участь у саміті нібито через те, що там не буде присутня Росія.

Міністр закордонних справ Саудівської Аравії Фейсал бін Фархан Аль Сауд у суботу, 15 червня, під час засідання Саміту миру заявив, що його країна використовує "хороші стосунки з обома сторонами" у пошуку шляху до миру й надалі підтримуватиме зусилля з організації діалогу між Україною та Росією.

У той же час, він зазначив, що шлях до миру в Україні потребуватиме обов'язкової участі Росії та "важких компромісів" у межах дорожньої карти миру. 

"Ми вважаємо важливим, щоб міжнародна спільнота заохочувала будь-який крок до серйозних переговорів, які потребуватимуть важкого компромісу в межах дорожньої карти, що веде до миру", - сказав він.

У межах Саміту міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів зустріч з міністром закордонних справ Саудівської Аравії Фейсалом бін Фарханом Аль Саудом, під час якої обговорили двосторонні відносини між країнами та надану Україні гуманітарну допомогу.

"Ми домовилися продовжувати тісно співпрацювати на шляху до справедливого миру на основі Статуту ООН та поваги до суверенітету і територіальної цілісності України", - написав у Х глава української дипломатії.