Литва тестувала відключення від російської енергосистеми та ізольовану експлуатацію своєї системи електропостачання.

Вперше в історії Литва повністю відключилася від російської електромережі – тестування тривало 10 годин, електропостачання велося за рахунок місцевих електростанцій та імпорту з Польщі та Швеції, повідомляє LRT.

Литва тестувала відключення від російської енергосистеми та ізольовану експлуатацію своєї системи електропостачання.

У суботу, 22 квітня, оператор литовської енергомережі Litgrid уперше повністю перервав усі з'єднання з російською електромережею у рамках підготовки синхронізації із Західною Європою. Випробування проводилися з 11 до 21 години.

Тим самим електроенергетична система Литви вперше в історії працювала повністю автономно, заявили в компанії. При цьому споживачі не помітили проведення тестів. У цей час електрику в електромережу країни постачали місцеві електростанції, а також продовжувався імпорт зі Швеції та Польщі.

"Литва з гордістю повідомляє про успішне завершення 10-годинного відключення нашої електромережі від російської без будь-яких незапланованих відключень. Це відкриває шлях до повного та остаточного відключення наступного року" – прокоментував подію в неділю Глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс.

Литва, а також Латвія та Естонія прагнуть зменшити свою енергетичну залежність від Росії, шукаючи альтернативних джерел постачання нафти, газу та електроенергії. Хоча країни Балтії більше не імпортують російські енергоносії на кшталт газу та нафти після вторгнення в Україну минулого року, вони все ще покладаються на Росію у підтримці стабільності своєї електроенергетичної системи.