У Білому домі і Держдепі США виступили із закликом до Конгресу діяти якомога швидше, оскільки попереднє фінансування для допомоги Україні практично вичерпане.

США не зможуть надавати Україні нову зброю, якщо Конгрес не виділить фінансування для таких постачань. Про це під час брифінгу у понеділок, 4 грудня, сказав радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

Він нагадав, що коли США передають Україні зброю із запасів у рамках "пакету скорочення", влада бере гроші, які виділяє Конгрес, і купує нову зброю замість переданої.

"Коли у нас закінчуються гроші на купівлю зброї замість переданої, ми не в змозі продовжувати постачати зброю Україні… Нам потрібно, щоб Конгрес підтримав фінансування у двопартійному порядку. Тому що немає жодного способу обійти просту арифметику, що, коли немає фінансування для надання зброї Україні, ми просто не можемо продовжувати надавати зброю Україні", - додав радник президента США.

За його словами, зараз все залежить від Конгресу. Саме Конгрес повинен вирішити, чи продовжувати підтримку України в її боротьбі за свободу, або "Конгрес буде ігнорувати уроки, які ми вивчили з історії, і дозволить Путіну переважати".

Він нагадав, що у США закінчуються гроші і "майже закінчився час". Тому Салліван закликав Конгрес схвалити запит Байдена на фінансування, який посилить нацбезпеку США і дозволить допомогти Україні в її боротьбі проти російської агресії.

При цьому, він висловив впевненість, що коли законопроєкт буде поставлений на голосування, голоси на його підтримку знайдуться.

"Хороша новина полягає в тому, що дуже сильна більшість як демократів, так і республіканців підтримують надання цієї допомоги, так що немає жодних причин, чому вона не повинна бути поставлена на голосування в Палаті представників та Сенаті. І якщо її поставлять на голосування, ми побачимо переважну двопартійну підтримку надання цього фінансування", - додав він.

З подібною заявою виступили і у Державному департаменті США. Його очільник Ентоні Блінкен закликав Конгрес США діяти якомога швидше, аби ухвалити новий пакет допомоги Україні. Про це заявив на брифінгу речник Державного департаменту США Метью Міллер.

"Ми дуже стурбовані тим, що фінансування закінчується", - сказав представник зовнішньополітичного відомства США.

Він підкреслив, що адміністрація Сполучених Штатів покладається на залишки у фондах PDA щодо виділення коштів за президентськими повноваженнями, які вичерпані більш як на 97%.

Міллер зазначив, що держсекретар приєднується до президента та інших членів адміністрації у заклику до Конгресу діяти якомога швидше.