Штати надавали підтримку з кібербезпеки сотням об'єктів по всій Україні, які, зокрема, допомагали протистояти кібердиверсіям на електростанціях та в урядових структурах.
США згорнули допомогу Україні із захисту від російських кібератак, що може зробити країну легкою мішенню для російських хакерів. Про це йдеться у матеріалі Bloomberg, що був опублікований у п’ятницю, 25 квітня.
Зазначається, що за останні п'ять років лише Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) виділило понад 200 млн доларів на допомогу Україні у сфері кібербезпеки. Агентство національної безпеки та Кіберкомандування США також виділяли допомогу.
Штати надавали підтримку з кібербезпеки сотням об'єктів по всій Україні, які, зокрема, допомагали протистояти кібердиверсіям на електростанціях та в урядових структурах, проте контракти були скасовані або призупинені.
Заплановані поставки комп'ютерного обладнання та програмного забезпечення, призначених для посилення безпеки української інфраструктури, так і не були здійснені.
Видання наводить думку експертів, які вважають, що скорочення підтримки України у сфері кібербезпеки послабить цифрову лінію фронту країни, що зробить її легкою мішенню для Росії.
Американська допомога передбачала підтримку фахівців, навчання, поставки обладнання та програмного забезпечення для організацій по всій Україні, у тому числі для десятків урядових установ і відомств, а також для ключових постачальників газу й електроенергії, національного банку, ядерних об'єктів.
Американське фінансування було найбільшим джерелом підтримки України у цій сфері. Гранти USAID фінансували кілька ініціатив з кібербезпеки, деякі з яких були схвалені за часів першого президенства Дональда Трампа, зокрема щодо захисту виборчої інфраструктури країни та її дипломатичних мереж.
Найбільшим контрактом USAID, пов'язаним з кібербезпекою України, був проєкт із захисту критичної інфраструктури вартістю 128 млн доларів. Він був наданий у 2020 році консалтинговій фірмі DAI Global LLC, що базується в Бетесді, штат Меріленд, яка працювала з десятками субпідрядників з надання Україні підтримки з кібербезпеки.
Україна також отримала підтримку від приватного сектору, і, схоже, вона продовжуватиметься. Більш як десяток компаній, серед яких Mandiant, Palo Alto Networks і Symantec Broadcom, надавали допомогу через американську організацію під назвою Cyber Defense Assistance Collaborative (CDAC).