Коли Пекін каже, що хоче бачити кінець конфлікту, і водночас дозволяє своїм компаніям допомагати Путіну продовжувати агресію, то "щось не сходиться".
Держсекретар США Ентоні Блінкен висловив занепокоєння США через підтримку Китаєм оборонної промислової бази Росії. Про це він сказав на переговорах з міністром закордонних справ Китаю Ван Ї у п'ятницю, 27 вересня, наголосивши, що у риториці Пекіна про мир в Україні "щось не сходиться", передає Reuters.
Блінкен додав, що порушив питання небезпечних і дестабілізуючих дій Китаю в Південно-Китайському морі та обговорив поліпшення комунікації між американськими і китайськими військовими.
На прес-конференції Блінкен заявив, що вони з Ван Ї також обговорили способи припинення потоку наркотиків в США і ризики, які несе штучний інтелект.
За словами Держсекретаря, близько 70% верстатів, які імпортує Росія, і 90% мікроелектроніки походять з Китаю і Гонконгу, і що це допомагає Москві виробляти ракети, бронетехніку і боєприпаси, необхідні для продовження війни.
"Тому, коли Пекін каже, що, з одного боку, він хоче миру, хоче бачити кінець конфлікту, але, з іншого боку, дозволяє своїм компаніям здійснювати дії, які фактично допомагають Путіну продовжувати агресію, то щось не сходиться", – зазначив Блінкен.
Цього тижня Білий дім і Європейський Союз заявили, що глибоко стурбовані повідомленням ЗМІ про те, що Росія створила в Китаї програму озброєнь для розробки і виробництва ударних безпілотників дальнього радіусу дії для використання у війні. Раніше в п'ятницю Ван відмовився коментувати повідомлення Reuters, відповідаючи на запитання репортера в штаб-квартирі ООН.
Блінкен заявив, що вирішальне значення для досягнення тривалого миру в Україні має "тиск на Іран, Північну Корею і Китай ... щоб вони припинили надавати зброю, артилерію, техніку та іншу підтримку" Росії.