ЗАЕС поінформувала команду МАГАТЕ про те, що вранці 7 вересня в сусідньому місті Енергодар, де проживає багато співробітників станції з сім'ями, відбулося кілька ударів безпілотників.

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) припускає посилення військової активності в районі Запорізької атомної електростанції та вказує на численні вибухи навколо неї протягом останнього тижня. Про це у п'ятницю, 8 вересня, йдеться в заяві гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі, повідомляє сайт агентства.

"Експерти МАГАТЕ, які працюють на Запорізькій атомній електростанції, повідомили, що протягом останнього тижня чули численні вибухи. Це свідчить про можливу ознаку посилення військової активності в регіоні, яка також може становити потенційну загрозу ядерній безпеці та безпеці на місці", - заявив Гроссі. 

За його словами, починаючи з минулої суботи, 2 вересня, команда МАГАТЕ чула близько двох десятків вибухів упродовж трьох днів, а потім ще кілька за останні кілька днів.

"Звіти, які я отримую від наших експертів, свідчать про те, що вибухи сталися на деякій відстані від Запорізької атомної електростанції. Тим не менш, я, як і раніше, глибоко стурбований можливими небезпеками, з якими стикається станція в цей час підвищеної військової напруженості в регіоні.

Що б не сталося в зоні конфлікту, де б вона не знаходилася, від ядерної аварії постраждають всі, і я закликаю вжити всіх необхідних заходів, щоб цього не сталося", - сказав гендиректор МАГАТЕ.

Він же повідомив, що у сусідньому Енергодарі були зафіксовані вибухи безпілотників. 

Гроссі вказав, що на станції експерти МАГАТЕ спостерігають подальшу наявність мін між огорожами по периметру. Крім того, окупанти досі не надали доступ до дахів реакторних установок 1, 2, 5 і 6 енергоблоків.