До всіх доходів резидентів Ірану, одержаних з джерел в Україні буде застосована загальна ставка оподаткування - 15%, встановлена Податковим кодексом України.

Уряд припинив дію Угоди про уникнення подвійного оподаткування з Іраном. Резиденти Ірану, що здійснюють діяльність в Україні будуть позбавлені пільгових умов оподаткування. Про це повідомило Міністерство фінансів України.

"Кабінет Міністрів України схвалив проєкт закону про припинення дії Угоди між Урядом України і Урядом Ісламської Республіки Іран про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на дохід і на майно, вчиненої 21 травня 1996 року", - йдеться у повідомленні.

Після припинення дії угоди до всіх доходів резидентів Ірану, одержаних з джерел в Україні буде

  • застосована загальна ставка оподаткування - 15%, встановлена Податковим кодексом України, замість пільгової ставки, встановленої Угодою: 10% - на дивіденди; 10% - на проценти; 10% - на роялті;
  • недопущення втрат бюджету України через зарахування податку, сплаченого в Ірані резидентами України, що здійснюють діяльність у Ірані;
  • звільнення України від взятих на себе зобов’язань щодо обміну інформацією з Іраном з податкових питань;
  • прискорення згортання економічних і фінансових зв’язків з Іраном.