Відповідний законопроект президент України виніс на розгляд Верховної Ради. Тепер слово за депутатами.

Президент України Володимир Зеленський запропонував запровадити на 50 років санкції проти Ірану. Таке рішення випливає із проєкту постанови, внесеної ним до Верховної Ради.

"Застосувати терміном на 50 років секторальні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) до Ісламської республіки Іран", – йдеться у доповненні до проєкту ухвали на сайті парламенту.

Санкції зокрема включатимуть в себе обмеження торговельних операцій товарами військового призначення та подвійного використання з резидентами Ірану. Також повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень резидентами Ірану територією України цих товарів. Також Україна запобігатиме виведенню капіталів резидентами Ірану за межі нашої держави.

Також забороняється передачах технологій резидентам Ірану, обслуговування електронних платіжних засобів, емітованих резидентами Ірану, заборона на реєстрацію міжнародних платіжних систем пов’язаних з цією країною.

Відповідальними за реалізацію документа буде призначено Кабмін, Службу зовнішньої розвідки, Службу безпеки та Національний банк України.