Зростання обсягів аграрного експорту у серпні – це неймовірний результат, заначили експерти.

У серпні Україна експортувала 4,3 млн т агропромислової продукції, що на 16% більше, ніж у липні цього року. Про це повідомив Український клуб аграрного бізнесу у вівторок, 5 вересня.

Вказано, що не вся продукція встигла фізично перетнути кордон, бо значна кількість транспорту ще стоїть в чергах на виїзд, і в серпні ця тенденція стала більш відчутною.

В асоціації наголосили, що зростання обсягів експорту у серпні – це неймовірний результат. Агроекспорт зріс не зважаючи на: всі перешкоди (обстріли Росією річкової інфраструктури Дунаю, падіння рівня води у цій річці, заборона експорту ряду ключових позицій українського експорту в сусідні країни тощо), а також відсутність морського експорту.

Найбільш результативним каналом залишаються річкові порти Дунаю, через які було експортовано 64% від усіх обсягів.

За даними УКАБ, минулого місяця Україна експортувала 2,3 млн т зернових культур, що на 2% більше, ніж у липні цього року. Частка пшениці у структурі експорту зернових становила 52%, кукурудзи – 39%, а ячменю – 9%.

Експорт олійних з України у серпні зріс у 2,3 рази у порівнянні з липнем – до 548,9 тис. т (частка ріпаку у структурі експорту становила 94%, соєвих бобів – 4% та насіння соняшнику – 1%). У серпні Україна експортувала 548,9 тис т рослинних олій (у липні – 549,4 тис т). Частка олії соняшникової у структурі експорту олій становила 81%, ріпакової олії – 17% та соєвої олії – 2%).

Зазначається, що у серпні Україна на 15% збільшила експорт макухи після вилучення рослинних олій – до 367,3 тис. т (частка соняшникової макухи – 98% та соєвої – 2%).

Аналітики наголошують, що вересень є важливим щодо визначення подальших тенденцій в українському експорті, бо 15 вересня має припинити дію введена заборона на експорт в сусідні країни чотрирьох ключових позицій. Зняття цього обмеження суттєво покращить ситуацію з українським експортом, на що сподівається вітчизняний агросектор.