США продовжать надавати військову допомогу Україні з метою зміцнити її позиції у разі переговорів з РФ.

А ні Україна, ні РФ наразі не готові до переговорів. Про це у п'ятницю, 10 січня, заявив представник Ради національної безпеки Джон Кірбі журналістам на брифінгу у Білому домі, коментуючи санкції США проти нафтового сектора РФ, пише Укрінформ.

"Зараз немає жодних очікувань, що будь-яка зі сторін готова до переговорів", - сказав він.

Коментуючи нові санкції проти РФ, Кірбі зазначив, що зараз для цього був влучний час, тому що "нафтові ринки перебувають у фундаментально кращому становищі", а економіка США підготовлена ​​до того, щоб упоратися з будь-якими ринковими потрясіннями.

 

Кірбі зауважив, що санкції запроваджуються лише за кілька днів до вступу Трампа на посаду, проте заперечив, що вони були задумані як розмінна монета для майбутніх мирних переговорів.

Кірбі нагадів, що з початку війни Росії проти України базові ціни на нафту впали майже на 35 доларів за барель. Середні ціни на бензин у США впали приблизно з 4 доларів до трохи більше 3 доларів за галон.

Також він нагадав, що санкції є частиною ширших зусиль, оскільки адміністрація Байдена надала Україні близько 64 млрд. доларів військової допомоги з моменту вторгнення. Це включно 500 млн. доларів цього тижня на ракети ППО, боєприпаси класу повітря-земля та допоміжне обладнання для винищувачів.

Помічники Байдена поінформували помічників Трампа про санкції. Але він може зняти будь-які санкції Байдена. Проте будь-яка адміністрація, яка бажає скасувати нові санкції, повинна повідомити про це Конгрес і надати Конгресу можливість винести рішення про несхвалення.