Ця сума може бути надана в рамках ширшого кредиту у 50 мільярдів доларів від G7, який буде покриватися за рахунок прибутків від заморожених активів РФ.
США готові надати Україні до 20 мільярдів доларів в рамках кредиту від Великої сімки, який буде погашатися за рахунок прибутку від заморожених активів Росії. Але наразі остаточного рішення немає, повідомляє у суботу, 19 жовтня, Financial Times з посиланням на три джерела.
За даними видання, переговори щодо надання кредиту Україні прискорилися, оскільки західні чиновники хочуть надати фінансування Києву до кінця 2024 року. Вони побоюються, що до влади у США може повернутися Дональд Трамп і тоді допомога Вашингтона Україні може призупинитися.
Країни G7 ведуть багатомісячні переговори щодо структури кредиту в 50 мільярдів доларів, яку узгодили у червні 2024 року. Financial Times пише, що від Вашингтона очікувалася менша сума частини кредиту, оскільки Європейський Союз не зміг гарантувати, що російські активи залишаться знерухомленими принаймні три роки.
За словами джерел видання, американські чиновники 18 жовтня повідомили своїм колегам з G7, що Вашингтон надасть повну початкову суму - близько 20 мільярдів доларів. За їхніми словами, це буде можливо, навіть якщо ЄС не зможе переконати прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана скасувати своє вето на розширення санкцій ЄС - умова, яку вимагає Вашингтон.
Очікується, що міністри фінансів G7 зберуться у Вашингтоні 25 жовтня на полях зустрічей МВФ і Світового банку, де опублікують заяву з розподілом і структурою кредиту, повідомили двоє з джерел. Премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан накладає вето щодо продовження санкцій проти РФ та закликає сторони війни "сісти за стіл переговорів".
Ще один співрозмовник додав, що "остаточної угоди ще не досягнуто, і США все ще консультуються з членами Конгресу та Україною щодо того, як буде погашена позика". Велика Британія, Канада та Японія мають намір надати решту кредиту в розмірі 50 мільярдів доларів, пише газета.