Серед основних завдань зрадника було виявлення місць тимчасового базування підрозділів ЗСУ, СБУ, поліції та Нацгвардії.

 

Колишній правоохоронець з Харківської області, який працював на російську спецслужбу, засуджений до довічного ув’язнення. Про це повідомила пресслужба СБУ в середу, 31 січня.

 

Зловмисник "зливав" росіянам локації військової та критичної інфраструктури фронтової області. За його координатами російські загарбники здійснювали неодноразові ракетно-артилерійські удари по українських об’єктах.

 

Контррозвідники СБУ затримали російського агента у травні 2022 року, коли він перетинав блокпост поблизу Харкова. Тоді з його автомобіля було вилучено три бойові гранати та мобільний телефон, який він використовував для комунікації з ФСБ РФ.

 

За матеріалами Служби безпеки і ДБР суд призначив зловмиснику найвищу міру покарання - довічне позбавлення волі.

 

Засудженим виявився колишній оперуповноважений місцевого підрозділу поліції, який на початку повномасштабного вторгнення Росії перебував на посаді. Тоді його дистанційно завербував кадровий співробітник ФСБ по Бєлгородській області РФ.

 

Для залучення посадовця до співпраці окупанти використали його брата з РФ - ексспівробітника російського спецпідрозділу ОМОН.
 

 

Серед основних завдань зрадника було виявлення місць тимчасового базування підрозділів ЗСУ, Служби безпеки, поліції та Національної гвардії. Також зловмисник намагався встановлювати локації місцевих підприємств, які займаються ремонтом військової техніки українських захисників.

 

За отриманими координатами росіяни здійснювали прицільні удари із застосуванням далекобійної артилерії та бойової авіації. Після ворожих обстрілів він виходив на місцевість для фіксації "прильотів".

 

Для збору розвідданих зрадник їздив на службовому автомобілі з спецталоном, що дозволяло йому уникати огляду на блокпостах та приховано фотографувати важливі об’єкти.

 

Отримані відомості передавав своєму брату з РФ, який перебуває на прямому зв'язку з ФСБ.

 

На підставі зібраних доказів суд визнав російського агента винним за двома статтями Кримінального кодексу України:

 

  • державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану;
  • зберігання бойових припасів без передбаченого законом дозволу.