Жінки допомагали чоловікам перетинати український кордон, прикриваючись благодійним фондом.

НАБУ та САП повідомили про підозру депутатці Верховної Ради з фракції Слуга народу та її помічниці. Їх звинувачують у тому, що вони ніби за хабар пообіцяли чоловіку сприяти його незаконному виїзду за кордон. Про це у вівторок, 11 липня, інформує Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Зазначається, що за свою "допомогу" жінки просили з ухилянта 5,3 тис. доларів. Той мав виїхати за кордон через систему "Шлях".

"Встановлено, що депутат спільно зі своєю помічницею за грошову винагороду пообіцяла громадянину забезпечити прийняття уповноваженим особами обласної військової адміністрації рішення про дозвіл на виїзд за межі України, а також внесення відповідних відомостей до Інформаційної системи "Шлях". У подальшому співучасниками організовано надіслання звернення благодійної організації до однієї з районних військових адміністрацій, на підставі чого ОВА прийнято рішення про надання дозволу вказаному громадянину на проїзд як волонтера через державний кордон України з метою перевезення гуманітарного вантажу на територію України", - зазначили у САП.

Детективи викрили жінок після отримання другого "траншу" у 2 800 доларів.

НАБУ та САП також опублікували відео, на якому чутно обговорювання фігурантами деталей махінації та показано момент передачі грошей.

У повідомлені не називається ім'я підозрюваної. Але ймовірно, йдеться про Людмилу Марченко - народну депутатка з Тернопільщини від Слуги народу. По батькові обраниці - Іванівна - співпадає з озвученим в записах розмов фігурантів справи.

Дії нардепа та її помічниці кваліфіковано за ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 369-2 КК України. Обраницю підозрюють у зловживанні впливом.