Якість води у кранах споживачів не зміниться та відповідатиме вимогам Державних санітарних норм і правил. Єдиний ризик – можливий запах, запевнили у відомстві.
Якість води в місцях водозаборів Києва на річці Десна станом на 16 вересня перебуває в межах норми. Про це у понеділок повідомила пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
"У пункті водозабору міста Бровари фіксується незначна зміна за хімічним споживанням кисню з 28,37 до 33,2 мг на дециметр кубічний, при нормі 30 мг на дециметр кубічний. Розчинений кисень вище норми, хоч і трохи знизився з 6,22 до 5,4 мг на дециметр кубічний. Ризиків для здійснення водозабору немає", – йдеться в повідомленні.
При цьому забруднення, яке рухається Десною, менш концентроване, ніж було на початку у річці Сейм та у точках відбору води річки Сейм на Чернігівщині. Загибелі риби не виявлено, фіксується потемніння води.
"За результатами вимірювань пріоритетних забруднювальних речовин проб води річок Сейм та Десна, перевищень екологічних нормативів якості за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено", – додали у відомстві.
Міндовкілля наголошує, що за даними Київводоканалу та оцінками науковців, очисні споруди Київводоканалу справляться із забрудненням у разі його доходження до точок водозабору.
"Тож якість води у кранах споживачів не зміниться та відповідатиме вимогам Державних санітарних норм і правил. Єдиний ризик – можливий запах. Однак для його усунення Київводоканалом заготовлено 120 тонн пилоподібного активованого вугілля", – запевнили чиновники .
У випадку погіршення показників якості води у Десні Київводоканал застосує технологію посиленого очищення води з використанням пилоподібного активованого вугілля. Це усуне органічні забруднення та неприємні запахи.