Українська влада продовжує вживати всіх можливих заходів для захисту законних прав і свобод депортваних дітей.

Всі діти-громадяни України, які були примусово переміщені на територію Росії під надуманим приводом так званого "гуманітарного захисту", залишаються громадянами України. Про це йдеться у коментарі МЗС з приводу рішення володимира путіна надавати українським дітям громадянство РФ, оприлюдненому у суботу, 6 січня.

У відомстві Дмитра Кулеби зазначили, що цей черговий "нормативно-правовий акт" грубо порушує законодавство України і норми міжнародного гуманітарного права, є нікчемним та не створює жодних правових наслідків. Він має на меті позбавити викрадених українських дітей можливості повернутися на Батьківщину.

"Міністерство закордонних справ України вчергове наголошує, що всі діти-громадяни України, які були примусово переміщені на територію РФ під надуманим приводом так званого "гуманітарного захисту", залишаються громадянами України. Українська влада продовжує вживати всіх можливих заходів для захисту їхніх законних прав і свобод", – йдеться у коментарі.

Дипломати наголошують, що справжня цінність указу путіна полягає лише в тому, що він слугуватиме черговим доказом злочинів РФ проти України, насильницької асиміляції українських дітей і спроби позбавлення їх власної Батьківщини.

"Закликаємо Міжнародний кримінальний суд взяти до уваги ці дії керівництва РФ з переведення українських дітей з однієї національної групи в іншу, у тому числі шляхом примусового надання їм громадянства РФ, що є однією з ознак геноциду, а міжнародну спільноту якомога швидше реалізувати виданий МКС ордер на арешт володимира путіна, здійснивши необхідні заходи з його затримання для передачі органам міжнародного правосуддя", – наголошується в коментарі.