Контррозвідка Служби безпеки спільно з Національною поліцією та у взаємодії з міністерством закордонних справ викрили консулку посольства України, яка за гроші пропонувала громадянам з країн Азії незаконно виїхати до Євросоюзу, транзитом через територію України. Про це повідомляє УНН із посиланням на СБУ та МЗС.

У результаті комплексних заходів у Києві викрито консулку Посольства України в одній із країн Центральної Азії, яка організувала незаконний канал переправлення мігрантів.

Перебуваючи на посаді в дипломатичній установі, вона за гроші пропонувала громадянам з декількох південноазійських держав незаконно виїхати до Євросоюзу, транзитом через територію України. Для цього консулка оформлювала своїм клієнтам візи для в’їзду до України під виглядом студентів українських закладів вищої освіти. Вартість такої «послуги» становила до 3 тис. американських доларів з одного нелегала.

До незаконної діяльності фігурантка залучила двох іноземців. Вони підшукували клієнтів, домовлялися з ними про «умови поїздки» та передавали гроші організаторці «схеми».

За наявними даними СБУ, «послугами» зловмисників скористалося до 900 вихідців з країн терористичного ризику.
Одержані «прибутки» консулка витрачала на придбання елітної нерухомості у центрі Києва та в Одесі.

Як встановило розслідування, посадовиця прийняла Присягу держслужбовця ще у 1995 році після закінчення інституту молоді у москві. Потім працювала у різних держустановах та приватних компаніях в Україні, а з 2007 року – в органах МЗС.

Під час обшуків в її помешканні у Києві правоохоронці виявили комп’ютерну техніку, мобільні телефони та чорнові записи із доказами злочинних дій.

Наразі консульці повідомлено підозру у незаконному переправленні осіб через державний кордон України. Зловмисниці загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.

Вирішуються питання про обрання фігурантці запобіжного заходу, відсторонення від займаної посади та накладення арешту на її майно. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину

Крім того, планується оголошення у міжнародний розшук спільників фігурантки.

В МЗС України відреагували на затримання консулки Посольства України.

«В МЗС України нульова толерантність до корупції, а в разі виявлення випадків корупції окремих співробітників, вони отримують та будуть завжди отримувати найрішучу відповідь та покарання. Корупційні дії зазначеної консульської посадової особи зраджують роботу сотень українських консулів, які в складних умовах самовіддано захищають інтереси наших громадян в режимі 24/7», - йдеться у повідомлені пресслужби МЗС.

У відомстві зазначили, що підозрювану вже відкликано із закордонного відрядження. Міністерство надає повне сприяння слідству, аби всі винні понесли найсуворіше покарання.

«З метою унеможливлення подальших зловживань в МЗС негайно посилено контроль за видачею українських віз в усіх дипломатичних установах», - вказали у дипломатичному відомстві.