Екскерівник київської філії Приватбанку входив в організовану групу, яку олігарх Ігор Коломойський створив для незаконного заволодіння 5,8 млрд грн.

Колишній керівник столичної філії Приватбанку отримав підозру. Про це 22 вересня повідомляє СБУ.

Зазначається, що посадовець входив в організовану групу, яку олігарх Ігор Коломойський створив для незаконного заволодіння 5,8 млрд грн.

За даними слідства, у період з 2013 по 2014 роки Коломойський створив злочинне угруповання, яке складалося зі співробітників банку, в якому він був засновником та акціонером.

Протягом вказаного періоду члени цього угруповання дозволили Коломойському нібито робити систематичні фіктивні "внески готівки у касу банку", хоча насправді ніяких внесків банк не отримував.

Зазначається, що така "схема" загалом дозволила фігуранту отримати 5,8 млрд грн, що на той період було еквівалентно понад 700 млн доларів.

Потім ці фейкові "внески" були зараховані на особистий рахунок Коломойського і стали реальними безготівковими коштами.

Щоб легалізувати віртуальні активи, Коломойський розплачувався ними у своїй підприємницькій діяльності. Зокрема, віддавав їх як позики та розраховувався ними за кредити підконтрольних йому підприємств, виводив їх за кордон, переводив у готівку і знімав у відділеннях банку.

Колишньому керівнику столичної філії ПАТ Приватбанк повідомлено про підозру

  • в незаконних діях з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення  ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 200)
  • заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого організованою групою, в особливо великих розмірах (ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191).
  • легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом (ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 209).

Фігуранту обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою. Досудове розслідування триває.

Проводиться комплекс заходів для встановлення всіх обставин незаконної діяльності та притягнення винних до відповідальності.