Питання скасування чи змін до транспортного безвізу взагалі не порушувалось, запевнила українска сторона.

Україна та Польща погодили заходи для часткового розблокування кордону. Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України у п’ятницю, 1 грудня.

Вказано, що у Варшаві відбулась зустріч заступника міністра відомства Сергія Деркача й держсекретаря мінінфраструктури Польщі Рафала Вебера за головування Ядвіги Емілевич, урядової уповноваженої з питань польсько-українського співробітництва в галузі розвитку та за участі Мінфіну і МВС Польщі.

Під час зустрічі сторони погодили низку заходів:

  • відкриття пункту пропуску Угринів – Долгобичув для проїзду порожніх вантажівок для збільшення пропускної спроможності кордону та зменшення навантаження на інші пункти пропуску;
  • створення в системі єЧерга окремих пасів для порожніх транспортних засобів на пунктах пропуску Ягодин – Дорогуськ та Краківець – Корчова. Саме на цих пунктах пропуску є фізичні смуги для порожнього транспорту безпосередньо в пункті пропуску як на українському, так і на польському боці;
  • запуск пілотного проєкту з реєстрацією в єЧерзі безпосередньо перед перетином кордону на пункті пропуску Нижанковичі – Мальховіце терміном в один місяць.

"Питання скасування чи змін до транспортного безвізу не обговорювалось та не було на порядку денному", – йдеться у повідомленні.

У свою чергу польські протестувальники наполягають на функціонуванні Угринів – Долгобичув та Нижанковичі – Мальховіце лише для транспорту на реєстрації ЄС. Позиція є неприйнятна для України і ЄС, оскільки це є дискримінацією щодо інших країн, зазначило українське відомства.

"Останнє було підтверджено під час засідання Координаційної платформи Україна-Польща-ЄС за участі керівництва Директорату Єврокомісії з питань транспорту та мобільності (DG MOVE) 30 листопада", – нагадали у пресслужбі.

Тим часом Мінвідновлення спільно з DG MOVE працюють над рішеннями, які дозволять врегулювати ситуацію із чергами на кордоні та зменшити напруження у питанні автомобільних перевезень.

"Ключовими позиціями є покращення пропускної спроможності наявних пунктів пропуску, зокрема ефективності фітосанітарного та інших видів контролю, для дотримання меморандумів, що регулюють кількість вантажівок пропущених через кордон. Також йдеться про розроблення Плану дій щодо розбудови українсько-польських пунктів пропуску", – йдеться у повідомленні.