Попри те, що попит на житло суттєво знизився, особливо на первинному ринку, забудовники намагаються завершити чи хоча б довести до певної стадії проекти, розпочаті до повномасштабного вторгнення. Про це у коментарі УНН розповів директор “Інституту міста” Олександр Сергієнко.

За словами Сергієнка, якщо порівнювати первинний та вторинний ринок житла, то на останньому спостерігається більша активність.

«Остання цифра – ми маємо десь 20% від того, що було до війни, а може, й менше. Найбільше постраждав первинний ринок – будівництва припинилися, а ось вторинний трішки краще працює», - зазначив Сергієнко, говорячи про просідання ринку.

Водночас, забудовники розуміють, що колись ринок відновиться.

«Але забудовники зараз намагаються вкласти гроші в будівництво, навіть якщо там вони не мають клієнтів/акціонерів, вони намагаються довести до якоїсь стадії завершення те, що вони почали до війни», - пояснив Сергієнко.

Щодо того, які квартири були найбільш затребувані у покупців, то експерт зазначив, що якщо раніше найбільшим попитом користувалися 1-кімнатні квартири, то зараз стали затребуваними і 2-кімнатні, адже люди «тікають від війни родинами».