Ввечері графіки погодинних відключень будуть діяти в усіх регіонах України для промислових та побутових споживачів з 20:00 до 24:00.

Диспетчерський центр Укренерго скасував обмеження споживання електроенергії в усіх областях з 07:00 до 20:00. Про це компанія повідомила у середу, 22 травня.

"Сонячна погода сприяє роботі промислових та дахових сонячних електростанцій, дефіцит в енергосистемі зменшився", – йдеться у повідомленні. 

Енергетики просять громадян за можливості перенести заплановане на вечір чи на ніч користування енергоємними приладами на денні години. Тому що ввечері графіки погодинних відключень будуть діяти в усіх регіонах країни для промислових та побутових споживачів з 20:00 до 24:00. 

При цьому Україна трохи зменшила імпорт електроенергії з Європи. Сьогодні він буде надходити протягом доби з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини і Молдови загальним обсягом 15 861 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 492 МВт.

Станом на ранок в Україні було знеструмлено 425 населених пунктів. Через бойові дії є нові відключення у Дніпропетровській, Донецькій, Сумській, Харківській і Херсонській областях.

З технічних причин є знеструмлення в Київській області.

Також сьогодні вночі російські БПЛА атакували об’єкти енергоінфраструктури на північному сході України. Було пошкоджено обладнання. Знеструмлювались понад 518 тисяч споживачів в Сумській області, а також споживачі в окремих районах Харківщини та Чернігівщини. Станом на ранок відновлено енергоживлення 95% споживачів в усіх трьох областях. Тривають аварійно-відновлювальні роботи.