Як можна пасивно заробляти на курсі криптовалют: ТОП-3 схеми

 

Досвідчені трейдери щодня заробляють на тому, як змінюється ціна Bitcoin та інших криптовалют. Проте торговельна діяльність – це складна робота, де потрібні певні знання та навички. Необхідно постійно аналізувати ринок, його індикатори, розробляти торгові стратегії. Все це викликає труднощі, особливо у новачків. На тому, скільки зараз коштує 1 Біткоін, можна заробляти і більш простими способами. Існують пасивні види прибутку на криптовалюті, котрим не потрібна підготовка. Це робить їх цікавими для інвесторів-початківців.

Холдинг

Принцип цього підходу полягає в тому, щоб увійти в актив довгостроково та утримувати його, поки ціна на криптовалюту не зросте суттєво порівняно з курсом купівлі. Головна задача інвестора у такому разі – не піддаватися впливу короткострокових та довгострокових коливань вартості на актив. Ключовий приклад холдингу – вкладення у BTC. Багато інвесторів «прокинулися» у 2021 році, коли продати та купити Біткоїн можна було за $67 800. На ринку активізувалися гравці, які утримували свої монети по 7-8 років. Це дозволило їм збільшити розмір їхніх інвестицій у тисячі разів.

  • Основний ризик холдингу – неправильний вибір крипти. Не вгадавши з активом, інвестор отримає збитки через падіння курсів криптовалют. Мінімізувати втрати від такої ситуації можна в тому випадку, якщо вкластися не в одну монету, а в кілька, сформувавши портфель. При такому варіанті просідання за одними криптовалютами компенсується тим, що зростають котирування інших активів.

Лендинг крипти

Це пасивний вид заробітку на криптовалютах, який за своїм принципом схожий із банківським депозитом. Сенс у тому, що власник цифрової монети надає свої кошти в борг під відсоток. Подібна послуга реалізується через посередника (криптобіржі або платформи криптолендингу) або напряму (P2P-сервіси).

Лендинг криптовалют найбезпечніше оформлювати на біржах. Такі майданчики використовують кошти користувачів для того, щоб позичати активи своїм клієнтам, які торгують із кредитним плечем. Криптобіржі за таку послугу беруть заставу у вигляді депозиту трейдера, який користується плечем. Завдяки цьому криптолендінг на біржах виключає ризик втрати коштів для інвесторів. Вам лише потрібно зареєструватися на сервісі та покласти свої монети на криптодепозит. Далі криптовалюта працює без вашої участі, вам залишається лише перевіряти нарахування доходних відсотків.

  • Розміри прибутку залежать від самого майданчика. Найвищі відсотки пропонують централізовані криптобіржі. Вдвічі менше заробіток можна одержати на криптолендингових платформах. На P2P-сервісах ставки та терміни по криптовалюті сьогодні встановлює сам позичальник.

Стейкінг

Цей інструмент можна назвати альтернативою майнінгу. Стекінг доступний для криптовалют, створених на протоколі Proof-of-Stake (PoS). За такого алгоритму винагорода

 

нараховується за часткове або повне блокування монет у пулі ліквідності. Як результат – більша кількість учасників системи обирає для себе стейкінг, що допомагає підтримувати працездатність блокчейну.

Ви можете заробити додатково, якщо після закінчення терміну стейкінгу котировки криптовалют зростуть. Сам стекінг працює в автоматичному режимі. Користувачеві залишається лише контролювати зарахування доходу на гаманець. Приєднатися до пулу інвесторів можна на самому проєкті, через біржі або маркетмейкери.

  • Головний ризик стейкінгу – можливе падіння у криптовалюти курсу онлайн. Тому рекомендується вибирати монети із низьким показником волатильності, які демонструють стабільне зростання.

Проблема активів із сильною волатильністю полягає в тому, що при суттєвому просіданні ціни інвестор не зможе продати цю крипту, оскільки вона перебуватиме в стейкінгу.