В ООН вважають, що Україна має зберегти свою роль ключового гравця в гарантуванні глобальної продовольчої безпеки.

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО) має намір залучити близько 290 млн дол для підтримки українських аграріїв. Про це у п'ятницю, 26 січня, повідомила пресслужба організації за підсумками зустрічі ФАО, аграрних міністрів країн G7, а також міністрів сільського господарства Грузії та Молдови, пише Інтерфакс-Україна.

Відповідно, близько 150 млн дол будуть направлені на оперативне реагування, а 138 млн дол - на середньостроковий розвиток.

Очікується, що фінансування реагування на надзвичайні ситуації дасть змогу задовольнити термінові потреби понад 800 тис. сільських жителів України у 2024 році.

Головний економіст ФАО Максімо Тореро вважає, що організація має зосередитися на підвищенні конкурентоспроможності агропродовольчого сектору України, популяризації комплексного управління ландшафтами для сталого сільгоспвиробництва, гармонізації українського агросектору зі стандартами Європейського Союзу.

Як вказують в ФАО, з моменту початку війни в Україні в лютому 2022 року понад 185 тис. сільських родин отримали в межах підтримки організації насіння овочів, корми для тварин, птицю, ваучери та грошову допомогу. Також надано обладнання для тимчасового зберігання зерна, насіння зернових і генератори для 10 тис. фермерів