Судновласників та капітанів суден було попереджено про загрозу з боку Росії та мінну небезпеку у Чорному морі.

Україна почала реєструвати торгові судна, які готові пройти тимчасовими коридорами у Чорному морі. Про це сказав речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону у суботу, 12 серпня.

Він підкреслив, що судновласників та капітанів суден було попереджено про загрозу з боку Росії та мінну небезпеку у Чорному морі.

"Тому, звісно, це все буде відбуватися під наглядом Збройних сил України. Усе можливе, що від нас залежить, щодо забезпечення безпеки, ми робимо. І зараз уже відкрита реєстрація, координатор уже працює", – заявив він.

Плетенчук не став розкривати подробиць про кількість суден, які вже пройшли реєстрацію: "Наразі всі подробиці щодо цього заходу ми поки що розкривати не можемо".

Він додав, що Україна поки не визначилася з термінами, скільки діятимуть коридори у Чорному морі.

"Ці терміни зараз ще не визначені. Насправді той стан, у якому все це працює, він теж, на жаль, є таким, що обумовлений тими подіями, які відбуваються в Чорному морі, тому що у нормальній ситуації все це відбувається набагато ширше, простіше і безпечніше", – пояснив він.

За словами Плетенчука, тимчасові коридори повинні допомогти у подоланні міжнародної гуманітарної кризи, а також дати можливість компаніям забрати судна, які перебувають у "гуманітарному полоні" через агресію Росії.