Програма Harvest, на яку USAID виділив понад 250 мільйонів доларів, вже цього року допоможе наростити експорт збіжжя з України на 15%.

Американське Агентство з міжнародного розвитку (USAID) виділяє понад 250 мільйонів доларів на підтримку українського сільського господарства. Про це у п’ятницю, 3 травня, повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Зазначається, що USAID презентувало нову програму Harvest, яка має на меті допомогти українським аграріям підвищити ефективність виробництва, зробити його стійкішим і більш конкурентоспроможним під час війни. Підтримка буде спрямована на малих виробників зерна та олійних, аби розширити ринки їхнього експорту.

Заступниця адміністратора Агентства Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) Ізобель Коулман наголосила, що  американське агентство змінює свій фокус на майбутні потреби сільського господарства України і буде підтримувати диверсифікацію її експорту та виробництво продуктів із вищою доданою вартістю. Коулман додала, що програма USAID Harvest має за мету посилити аграрний експорт на 1,5 млрд дол. і залучити додаткові 500 млн дол. приватних інвестицій.

За її словами, надана Україні зовнішня допомога, в тому числі, інвестиції, створюють умови для зростання експорту збіжжя з України приблизно на 15% цього року.

"USAID інвестує в сільськогосподарський сектор України від закупівлі насіння до сфери відвантажень", - зазначила представниця американського відомства на офіційній сторінці у соцмережі Х.