ЗСУ довелося змінити стратегію наступу в Запорізькій області через велику кількість мінних полів, пише американське видання Washington Post, передає УНН.
Відстань від 5 до 16 км перед російськими позиціями всіяна мінами. Тривала підготовка ЗСУ до контрнаступу дала російським військам час замінувати території в буферній зоні Запорізької області, що зараз ускладнює просування української армії та веде до втрат - як техніки, так і людей. Як наслідок, київські війська змінили стратегію, кажуть українські військовослужбовці, зазначає видання.
"Ви вже нічого не можете зробити, маючи лише танк з якоюсь бронею, тому що мінне поле занадто глибоке, і рано чи пізно він зупиниться, а потім буде знищений концентрованим вогнем", - заявив нещодавно в інтерв'ю The Washington Post головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний.
У розмові з американськими журналістами українські військові наголосили, що бойові дії на мінних полях показали вразливість наданої Україні техніки, особливо американських БМП Bradley та німецьких танків Leopard.
Як зазначає видання, українські військові хвалять ці машини - оскільки після підриву на міні люди, які у них перебувають, переважно виживають, отримуючи незначні травми - але самі по собі вони не в змозі прорвати лінії російської оборони.
Високопоставлений український чиновник, який, як і інші, говорив на умовах анонімності, щоб обговорити чутливі військові питання, сказав, що Київ отримав менше 15 відсотків від тієї кількості саперного та інженерного обладнання, в тому числі MICLIC, яку він просив у західних партнерів напередодні контрнаступу. Частина цього обладнання прибула лише минулого тижня, сказав чиновник виданню.
Американські офіційні особи заявили, що вони надали Україні майже всі види обладнання, які вона просила напередодні контрнаступу. Посадовці застерегли, що не завжди можливо надати ту кількість, яку просить Україна, але сказали, що, зокрема, щодо систем MICLIC, Вашингтон працює над тим, щоб незабаром надати більше не лише самої системи, але й зарядів, які вона використовує для підриву довгих рядів мін.
Чиновники додали, що рішення США надати Україні касетні боєприпаси вперше в цій війні дасть Києву вогневу перевагу, що дозволить українцям отримати належний час і простір для використання інженерного обладнання, яке вони вже мають.
Українські військовослужбовці на місцях також розповіли виданню про нерішучість у використанні більш досконалого обладнання для розмінування. Оскільки, на думку українців, систем розмінування дуже мало, вони стали легшою мішенню для російських військ, які пріоритетно завдають ударів саме по них. Глибина і щільність мінних полів є особливою проблемою вздовж південної лінії фронту в Запорізькій області, де росіяни очікували, що ЗСУ підуть в атаку і спробують перерізати сухопутний коридор через окупований регіон, який з'єднує російський кордон з Кримом, українським півостровом, незаконно анексованим москвою в 2014 році.
Оскільки росіяни мають у небі безпілотники, які вишукують будь-які системи розмінування, щоб уразити їх артилерією та ракетами, українські сапери поки що намагаються врятувати те, що мають, виконуючи цю роботу вручну. Саперні підрозділи - іноді група лише з чотирьох осіб - часто чекають сутінків, щоб розчистити шляхи, оскільки вдень вони занадто помітні, а в темряві їх можна побачити за допомогою приладів нічного бачення.
Сапери кажуть, що ходити з металошукачем нереально, тому що вони занадто помітні. Тому вони повзають, покладаючись на свій зір, щоб виявити міни.
росіяни також можуть скидати більше мін з безпілотників, повторно засіюючи ділянки, які ЗСУ очистили. І як тільки вони дістануться до лінії російських окопів і захоплять нову позицію, вона також може бути замінована. Крім того, через те, що вони пересуваються пішки, а не на нових західних машинах, солдати кажуть, що поповнювати запаси боєприпасів та евакуйовувати поранених стало складніше.
"Ми готувалися, але росіяни також готувалися. Вони розуміють, що інженерна техніка зараз розв'язує ключову проблему і змінює правила гри, тому вони хочуть знищити все це першими. Я надіслав ще одного листа всім нашим партнерам, щоб вони зараз зосередилися на цьому", - сказав міністр оборони України Олексій Резніков.