У Варшаві заявили про плани "постійної підтримки України та її відновлення", а також намір "посилювати тиск на Росію та її союзників".

Польща з 1 січня вдруге стала головою Ради Євросоюзу, через 20 років після вступу країни до ЄС. Своїм ключовим пріоритетом Варшава визначила посилення безпеки Європи в усіх вимірах через загрозу з боку Росії. Про це йдеться на сайті Польського головування в ЄС.

"Польське головування підтримає діяльність зі зміцнення європейської безпеки в усіх її вимірах: зовнішньому, внутрішньому, інформаційному, економічному, енергетичному, продовольчому та медичному", - йдеться в програмі держави-голови Ради ЄС.

Польське головування обіцяє докласти зусиль для дотримання та просування принципів і цінностей ЄС, підкреслюючи при цьому особливу роль громадянського суспільства.

Пояснюючи свої пріоритети, польське головування вказує на "зростання геополітичної напруженості, ерозію міжнародного порядку, заснованого на правилах, і гібридні атаки, спрямовані проти європейської демократії та безпеки". Усе це "зобов'язує захищати цінності, на яких ґрунтується спільнота, такі як демократія, свобода і верховенство права".

"Для Європи це час випробувань і рішень. ЄС повинен захищати себе і своїх громадян і піклуватися про своїх найближчих сусідів. Він повинен дати європейцям відчуття безпеки та перспективи розвитку... Щоб зробити Європу безпечнішою, нам необхідна єдність Євросоюзу і його готовність працювати разом із партнерами, які поділяють наші цінності, включно з тими, хто прагне членства в ЄС. Ми підтримаємо розширення ЄС на основі заслуг - прийняття нових членів є геополітичним імперативом і можливістю поширити стабільність та економічне зростання на всьому континенті", - йдеться в програмі.

Польське головування заявляє про плани "постійної підтримки України та її відновлення", а також намір "посилювати тиск на Росію та її союзників".

Визначаючи завдання в галузі оборони, Польща наполягає на "узгоджених і амбітних діях, що доповнюють зусилля НАТО".

"Необхідно підвищити готовність до оборони на основі збільшення військових витрат, зміцнення оборонної промисловості та усунення прогалин в оборонному потенціалі. Польське головування підтримуватиме ці заходи та домагатиметься поглибленого обговорення фінансування оборони в ЄС. Водночас держави-члени повинні збільшити витрати на оборону і підтримувати їх на рівні, що відповідає загрозам", - заявили у Варшаві.

Як відомо, головування Польщі приходить на зміну угорському і за правилами ротації голів Ради ЄС буде тривати шість місяців. З липня 2025 року повноваження головування перейдуть до Данії.