Синтез дозволяє виробляти крохмаль з вуглекислого газу з ефективністю, що у 8,5 разів перевищує біосинтез крохмалю в кукурудзі.
У Китаї вчені розробили спосіб отримання крохмалю з вуглекислого газу. Про це напередодні повідомила Академія наук КНР.
"Новий спосіб дозволяє переключити виробництво крохмалю з традиційних сільськогосподарських посадок на промислове виробництво та відкриває новий технічний маршрут для синтезу складних молекул з вуглекислого газу", - йдеться в повідомленні.
На цей час крохмаль виробляється, в основному, із сільськогосподарських культур, наприклад, кукурудзи, процес включає в себе близько 60 біохімічних реакцій, а також складну фізіологічну регуляцію. Теоретична ефективність перетворення енергії при цьому становить всього близько 2%.
Вчені з Тяньцзіньського інституту промислової біотехнології Китайської академії наук розробили хемоферментну систему, у якій крохмаль створюється за допомогою 11 основних реакцій. У роботі використана стратегія "будівельних блоків", що включають хімічні та біологічні каталітичні модулі для використання енергії високої щільності і високої концентрації вуглекислоти. За даними вчених, синтез дозволяє виробляти крохмаль з вуглекислого газу з ефективністю, що у 8,5 разів перевищує біосинтез крохмалю в кукурудзі.
"Згідно з поточними технічними параметрами, щорічне виробництво крохмалю в біореакторі об'ємом один кубічний метр теоретично прирівнюється до річної врожайності крохмалю від вирощування кукурудзи на одній третині гектара без урахування витрат енергії", - повідомив провідний автор дослідження Цай Тао.
Співавтор дослідження Ма Яньхе зазначив, що така технологія допоможе заощадити понад 90% оброблюваних земель і ресурсів прісної води. Також технологія допомогла б уникнути негативного впливу на навколишнє середовище пестицидів і добрив, підвищити продовольчу безпеку людини, сприяти вуглецево-нейтральній біоекономіці і в підсумку - формуванню стійкого суспільства, заснованого на біотехнологіях, зазначається в повідомленні.