Від початку пандемії і моменту появи у світі перших вакцин, одним з нагальних питань серед людей стала тема так званої “побочки” від вакцинації.

І, навіть коли перша хвиля трохи згасла, а вакцинація від COVID-19 набула масового характеру, розмови про побічні ефекти від щеплення не вщухли. Однак, на думку лікаря-інфекціоніста Ігоря Гайдука, побічні реакції виникають відносно рідко. А їх відсутність нічого не каже про якість сприйняття організмом відповідного щеплення. Лікар наголошує - перевірити поствакцинальний імунітет до коронавірусу можна лише за допомогою тесту, передає УНН.

“Не завжди симптоматика напряму пов'язана із вакцинацією. Вона може бути пов'язана з тим, що організм просто ослаб і проявилася дія інших збудників. Чи дієва вакцина – це можна зрозуміти тільки за кількістю антитіл, зросла вона чи ні. Варто себе перевіряти та здавати тест, щоб дізнатися рівень поствакцинального імунітету до COVID-19” - вважає Гайдук.

Навіщо потрібен тест на антитіла після вакцинації від коронавірусу

За словами інфекціоніста, якщо на момент вакцинації організм був виснажений, то міг просто не відповісти адекватним синтезом антитіл до коронавірусу. А вакцинована людина може отримати хибне відчуття захищеності від COVID-19 та наражати себе на підвищену небезпеку.

Отож, перевірити адекватну відповідь організму на вакцину можна за допомогою тестування. За словами українських розробників вітчизняних ІФА-тестів для оцінки поствакцинального імунітету до коронавірусу, перевагою вітчизняного тесту є визначення нейтралізуючих антитіл, які перешкоджають зв’язуванню коронавірусу з клітинами організму людини.

“Тест-систему 07.07.2021 р. внесено до "Реєстру осіб відповідальних за введення медичних виробів, активних медичних виробів, які імплантують, та медичних виробів для діагностики in vitro в обіг“ під номером № 9405”, — повідомляють розробники, компанія “Діапроф-Мед”.

Побічні ефекти від вакцинації

Що ж стосується побічних ефектів від вакцинації, то Ігор Гайдук наголошує: основне питання - що саме називати побічним ефектом.

“Якщо незначне нездужання, якийсь незначний підйом температури, незначний біль у м'язах – це може бути моделювання малої хвороби. Таке легеньке тренування – так, як бійці на рингу тренуються для того, щоб виступити на великому рингу при серйозній боротьбі. Це не можна назвати серйозними побічними ефектами” - вважає інфекціоніст.

Серйозні ж побічні ефекти, які можуть викликати довгострокові проблеми зі здоров'ям, вкрай малоймовірні після будь-якої вакцинації, включаючи вакцинацію від COVID-19 - повідомляє Центр контролю та профілактики захворювань (CDC).

Побічні ефекти зазвичай виникають протягом шести тижнів після введення дози вакцини - зазначають експерти та наголошують: у деяких людей може й зовсім не бути побічних ефектів, і це є нормальною ознакою.

Цієї ж думки і лікар-інфекціоніст Ігор Гайдук. За його словами, будь-яка симптоматика після щеплення не говорить про те, спрацювала вакцина чи ні. Реальною оцінкою імунітету до коронавірусу є лише тестування на визначення захисного імунітету до коронавірусу після вакцинації.