Інфікування більш заразним штамом коронавірусу "Дельта", який вже проник в Україні, може пробивати захист організму, отриманий від вакцини.
Про це в інтерв'ю ТСН розповів заступник міністра охорони здоров'я - головний санітарний лікар України Ігор Кузін, передає УНН.
"За наявними зараз даними інфікування цим штамом дійсно може пробивати захист організму від вакцини. Він знижує ефективність тієї чи іншої вакцини. Однак це зниження варіюється в межах від 5% до 7%. Тобто, якщо ми казали, що вакцина захищає на 80%, то у разі інфікування "Дельтою" - це 72-73%", - повідомив Кузін.
Водночас, зауважив головний санлікар, вакцинація будь-якою вакциною, яка зараз дозволена і використовується в світі, захищатиме від ризику померти або госпіталізації, незважаючи на штам. "Наразі невідомо і не було доказових даних щодо підвищення ризику реінфікування цим штамом", - зазначив Кузін.
Також головний санлікар додав, що країни, які зараз стикнулися з цим штамом, "реєструють не лише цифри підвищення рівня захворюваності, а й значне зростання навантаження на інтенсивні палати лікування (реанімація - ред.)". "І це є ключовим з точки зору протидії цьому вірусу", - додав він.
"Ключовим, напевно, зараз для нас і системи громадського здоров’я є забезпечення готовності країни до приходу цього штаму, наростити темпи вакцинації. Ми маємо працювати з організованими колективами, щоб не допустити поширення цього штаму. Окрему стратегію треба обирати для шкіл і навчальних закладів. Ми наближаємося до 1 вересня. Наприклад, Велика Британія реєструвала спалахи "Дельти" переважно в навчальних закладах шкільного або дошкільного типу", - повідомив Кузін.
Про перші два випадки коронавірусу штаму “Дельта” в Україні стало відомо 23 червня. Пацієнти, в яких було взято зразки на дослідження, повернулися з Російської Федерації.
Раніше в інтерв’ю УНН заслужений лікар України, головний інфекціоніст Ольга Голубовська розповіла, що коли запідозрила випадок “індійського” штаму — Delta, то через РНБО звернулася до директора Інституту молекулярної біології і генетики, професора Михайла Тукала з проханням визначити варіант вірусу.
Хворі лежали на той момент в одній з приватних клінік міста Києва, і щоб не втрачати час, тому що це було перед святами, вона набрала матеріал і відвезла його в інститут на власному авто.