Наразі в Україна не введено обов’язкове носіння масок, аби уникнути поширення COVID-19.

Проте, є ситуації та категорії людей, яким рекомендовано носити маски в людних місцях. Про це в коментарі УНН розповіла лікар-епідеміолог Людмила Мухарська.

«Загального носіння масок, як це було раніше, сьогодні немає, вводяться лише рекомендації. До цього треба підходити диференційовано. Є категорія людей, яким рекомендовано носити маски. Це особи, які можуть швидко інфікуватися, наприклад, ті, хто має хронічні захворювання чи поважний вік. І також є ситуації, при яких рекомендовано одягати маску. Наприклад, при відвідуванні медичного закладу чи іншого місця скупчення людей, де є високий ризик, що там можуть бути люди хворі, або люди, які себе такими не почувають, але виділяють вірус в оточуюче середовище. І це стосується не лише ковіду, а й вірусів, респіраторних інфекцій в цілому», – розповіла Мухарська.

Лікар зазначає, що там, де ризик заразитися мінімальний, маску можна не носити. Наприклад, при перебуванні на відкритому повітрі чи у великих приміщеннях, де повітря постійно вентилюється.

«Якщо приміщення маленьке, наприклад, людина зайшла в невелику аптеку, чи маленький магазин, там є високий ризик інфікуватися. У громадському транспорті теж рекомендовано одягати маску. Це не 100% захист, але все ж таки ризик зменшується. Там їздить багато людей, повітря майже не фільтрується, особливо в холодну пору, коли вікна не відкриваються. Крім того, обов’язкове носіння масок для хворих осіб, тому що при кашлі, чханні та навіть гучній розмові поширюється збудник», – зазначила лікар.

Маску необхідно одягати так, щоб вона щільно прикривала рот та ніс. Змінювати її необхідно кожні три години. Якщо маска при чханні та кашлю стає вологою, її також варто одразу змінити. При цьому не торкатися руками, а обережно за місця, які одягаються за вуха, зняти і покласти до поліетиленового пакету. Вдруге не використовувати.

«При COVID-19 є поради носити не просто медичні маски, а фільтри. Вони краще захищають, проте не всі можуть дозволити собі такі засоби. Щодо самостійно зроблених масок, то тут важливо брати до уваги матеріал та його щільність. Наприклад, якщо це бинт, складений в два шари, то, звичайно, така маска не буде захищати ні від чого. Є правила, за якими можна самостійно це робити. Але все ж таки бажано, щоб маска була фабричною, всередину неї вкладається спеціальна тканина, яка збільшує захист», – радить Мухарська.