Російський президент Володимир Путін не наважиться на відкрите вторгнення в Україну через побоювання програти. При цьому головним його завданням у гібридній війні є не перемога, а бажання "зробити гидоту сусідові".
Таку думку висловила російська журналістка Юлія Латиніна в ефірі телеканалу "Україна 24".
Вона нагадала, що вторгнення в Україну вже відбулося в 2014 році, коли РФ окупувала частину Донбасу і Крим - війна триває сім років.
"Інша справа, що це гібридна війна, тому що Путін весь час веде гібридні війни... Власне, ці гібридні війни ведуться не для того, щоб здобути перемогу, а перемогу він вже не здобув. Він не зробив "Новоросію", це була його ідея, вона не здійснилася. Відповідно, всі гібридні війни ведуться для того, щоб зробити гидоту сусідові", - зазначила Латиніна.
За її словами, справжню війну, на відміну від гібридної, РФ може програти.
"Путін ніколи не веде воєн, які можуть бути програні. Путін весь час, коли в що-небудь вплутується, обов'язково вплутується так, щоб можна було сказати - "це шахтарі і трактористи, це не я, коняка не моя", - пояснила вона.
Журналістка не вірить у нове вторгнення РФ, пояснюючи це "несміливістю" Путіна. Він, каже Латиніна, пам'ятає, чим закінчуються "маленькі переможні війни".
"Справжню війну можна програти. Він завжди буде обмежуватися гібридними війнами, робити гидоти. Гібридну війну можна спокійно програти, але при цьому показати по телевізору розп'ятого хлопчика, і це найголовніше", - зазначила журналістка.
Ситуація на кордоні й можлива агресія РФ
11 листопада Bloomberg опублікувало статтю, в якій говорилося про ризики повномасштабного нападу Росії на Україну. В агентстві зазначили, що в колах американських і європейських дипломатів серйозно схвильовані нинішнім переміщенням російських військ у бік кордону України.
У самій Москві це заперечують, називаючи осінню передислокацію військ "демонстрацією сили".
На початку листопада в західних ЗМІ почала з'являтися інформація з посиланням на дані супутникових знімків про активне переміщення російських військових до кордону з Україною.
При цьому, в Міноборони України дану інформацію заперечували.
Це вже друга ймовірна хвиля загострення на російсько-українському кордоні з березня 2021 року. Однак, як пише Bloomberg, поки концентрація військ РФ відбувається переважно вночі, тоді як навесні в Кремлі відкрито погрожували наступом, чинячи політичний тиск на Україну, ЄС і США.
Глава вітчизняного МЗС Дмитро Кулеба заявив, що загроза повномасштабного військового вторгнення в Україну з боку Росії дійсно існує, але Київ проводить необхідну роботу для того, щоб такий сценарій не був реалізований.
4 грудня західні розвідники поділилися варіантами дій Росії, якщо Кремль все ж таки зважиться на повномасштабне вторгнення в Україну.