В Росії льотний склад, особливо дальньої авіації, випускають на бойове чергування для виконання завдань тільки в понеділок, коли вони відіспалися.
Про це військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан сказав в ефірі інформаційного телемарафону, пояснюючи, чому Росія масовано обстрілює міста України саме в понеділки.
"Льотний склад, особливо дальньої авіації Ту-95, Ту-160, їх так випускають на бойові чергування для виконання завдань - тому вони в неділю відсипаються, а з понеділка з ранку починають роботу", - сказав він.
При цьому він підкреслив, що такі масовані удари по території України бувають у випадку, коли ми чуємо якісь пропозиції до переговорів, наприклад, від Макрона або Ердогана. Тоді Росія "як країна терорист ракетами продтверждает свої вимоги".
Світан сказав, що оскільки останні два-три дні таких вимог до переговорів не було чутно, то він не думає, що завтра буде масована ракетна атака по Україні.
При цьому експерт додав, що не виключений обстріл ракетами С-300, який постійно відбувається, по декількох містах - Миколаїв, Нікополь, Запоріжжя, Харків і найближчі до фронту міста на глибину 100 кілометрів.