Президент України Володимир Зеленський вважає, що президент РФ Володимир Путін блефує, коли погрожує всьому світу ядерною зброєю. Про це він сказав в інтервʼю для німецької газети "Die Zeit", пише УНН.

“Думаю, що це блеф. Одне діло – бути вбивцею. Інше діло – бути самогубцем. Будь-яке застосування ядерної зброї означатиме кінець не тільки для людини, яка її застосує. Але і для всього, що в принципі може бути дорогим в житті для цієї людини”,- сказав Зеленський.

Зеленський зазначив, що порушення умов Будапештського меморандуму, яким Україні надавалися гарантії територіальної цілісності, зокрема помилка для підписантів.

“Це було помилкою для підписантів – порушити умови Будапештського меморандуму. Чому? Тому що у світі є такі країни, які хочуть собі ядерну зброю або які знають, що сусіди хочуть їх захопити чи відібрати у них якусь територію. Якби "Будапешт" діяв, можна було би говорити цим країнам: ось гарантії безпеки, які ви можете отримати, і тому навіть не думайте про ядерну зброю”, - розповів Зеленський.

За його словами, агресія проти України це чіткий сигнал усьому світу, що гарантії не працюють, навіть коли під ними підписалися найсильніші світу.

“Росія ж сама нам гарантувала безпеку. А тепер сама намагається нас знищити. Хто тепер у світі буде сподіватись на силу договорів, якщо боїться за своє існування? Тому відчутно покарати Росію за це вторгнення в Україну і домогтися звільнення нашої території – це, насправді, відновити силу міжнародного права. Захід здатний це зробити”, - сказав Зеленський.