Російське вторгнення в Україну стало однією з головних тем на переговорах міністра оборони США Ллойда Остіна і президента України Володимира Зеленського, які пройшли 31 серпня в Пентагоні.
Сполучені Штати продовжуватимуть закликати Росію припинити незаконну окупацію Криму в Україні, заявив Ллойд Остін. Про це інформують у Пентагоні, пише УНН.
“Наша підтримка суверенітету України, територіальної цілісності та євроатлантичних прагнень непохитна. Ми знову закликаємо Росію припинити окупацію Криму та припинити продовжувати конфлікт на сході України, і ми продовжимо стояти з вами перед обличчям цієї російської агресії”, — сказав Остін.
Сполучені Штати хочуть зміцнити стратегічне оборонне партнерство з Україною. З цією метою Остін підписав з міністром оборони України Андрієм Тараном рамочну угоду про стратегічну оборону. За словами Остіна, документ покликаний посилити співпрацю між двома країнами та просуває спільні пріоритети, гарантуючи, що наше двостороннє співробітництво в галузі безпеки.
Угода також розглядає реформи оборонної промисловості на підтримку прагнення України до членства в НАТО та поглиблення співпраці в таких сферах безпеки Чорного моря, кіберзахисту та обміну розвідувальною інформацією.
Володимир Зеленський у свою чергу висловив співчуття щодо загиблих американських військових в Афганістані:
“Прийміть мої глибокі співчуття. Ми прекрасно це розуміємо. Наші українські військові були поруч з вашими військовими в Афганістані, допомагали один одному, допомагали іншим людям. Сотні, тисячі людських життів було врятовано та евакуйовано на батьківщину”, — сказав Зеленський.
Остін сказав, що Сполучені Штати залишаються відданими Україні, і він подякував нації за допомогу в Афганістані та за евакуацію.
Під час робочого візиту президента України Володимира Зеленського до Вашингтону відбулося підписання меморандуму між ДП НАЕК Енергоатом та Westinghouse Electric про спільну роботу над енергоблоком Хмельницької АЕС в якості пілотного проєкту.
Вже відбулись зустрічі Президента Володимира Зеленського у Вашингтоні з міністром енергетики Дженніфером Ґренгольм та Білом Нельсоном, директором Національної Аерокосмічної Агенції. З ним обговорили космічні проєкти NASA, до яких може долучитись Україна і в яких потрібні наші технології.