Володимир Зеленський наголосив на лідерстві Франції з питання надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу.

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із міністром з питань Європи та закордонних справ Франції Катрін Колонною, яка перебуває в Україні з візитом. Про це повідомляє Офіс Президента України.

Зеленський подякував президентові Франції Еммануелю Макрону за підтримку України, висловлену під час виступу на 77-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, а також за особисті зусилля у переговорах щодо візиту місії МАГАТЕ на Запорізьку атомну електростанцію.

Президент наголосив, що Україна очікує максимально жорсткої реакції міжнародних партнерів на псевдореферендуми, які проводить Росія на окупованих територіях.

"Ми очікуємо як потужних санкцій у восьмому санкційному пакеті ЄС проти Росії, так і окремих чітких сигналів щодо того, що буде, якщо Російська Федерація визнає ці штучні "референдуми", - сказав Президент.

Президент наголосив на важливості посилення оборонної підтримки України.

"Для нас це сьогодні пріоритет. Просування у відновленні нашої територіальної цілісності без сучасного озброєння неможливе. Тому я хочу окремо подякувати французькому уряду за допомогу, яка була всі ці місяці", - зазначив Зеленський.

Крім того, Володимир Зеленський наголосив на лідерстві Франції з питання надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу.

"Французький народ захоплюється сміливістю українського народу. Франція буде поряд з Україною так довго, як потрібно", - сказала міністр Зеленському.