Глава держави заявив, що це його проблеми, як він має змусити опонента мати бажання предметно говорити про деокупацію України.

Президент Володимир Зеленський заявив, що хотів би зустрітися з президентом РФ Володимиром Путіним "не декларативно" і більш "предметно", ніж під час минулої зустрічі в нормандському форматі. Про це він сказав під час виступу на форумі YES, який у п'ятницю, 10 вересня, розпочався в Києві.

Зеленський зазначив, що у нього "не вистачає часу думати про Путіна, нехай його країна і він не ображаються".

"Мене більше цікавить, чи можемо ми предметно зустрітися. Більш предметно, ніж було на першій зустрічі нормандського формату", - сказав він.

Президент зазначив, що Росія "не хоче і не бачить сенсу завершити війну і вирішити конфліктне питання" (на Донбасі, - ред.).

"Це мої внутрішні проблеми, що я можу зробити, що я повинен зробити і як я повинен їх змусити мати бажання предметно говорити про деокупацію нашої країни. Просто фразами, погрозами цього не досягти", - заявив глава держави.

Зеленський також зазначив, що після майбутнього саміту "нормандської четвірки" можуть бути звільнені утримувані Росією українці.

"Я не вірю у звільнення "всіх на всіх", я вірю в те, що після зустрічі можуть бути звільнені 10-20 або більше людей", - заявив Зеленський.

Він додав, що Україна працює над організацією зустрічі в нормандському форматі, але чи відбудеться вона, "залежить від політичної волі однієї людини".