Влада Німеччини має намір переконати адміністрацію Байдена в тому, що роботу газопроводу зможуть контролювати.
Німеччина і США почали переговори щодо Північного потоку-2, в ході яких Берлін планує переконати адміністрацію президента Джо Байдена відмовитися від санкцій. Про це у вівторок, 16 лютого, пише Financial Times.
За даними видання, ФРН розглядає можливість застосування механізму, який дозволить Німеччині самостійно перекрити газопровід, якщо Росія, наприклад, чинитиме тиск на Україну і довільно скоротить поставки через її газотранспортну систему.
"Таким чином ми можемо отримати зовсім іншу можливість впливати на Росію", - вважає депутат від Християнсько-демократичного союзу Андреас Нік.
Також видання зазначає, що в Берліні сподіваються, що з приходом Ентоні Блінкена на пост держсекретаря щодо ПП-2 Вашингтоном буде обраний інший підхід.
Газета підкреслює, що з боку нової адміністрації є явне бажання налагодити відносини з Берліном. США розглядають Німеччину як найважливішого союзника, в тому числі в питаннях протистояння Китаю, переговорів з Іраном і зміни клімату. Вирішення проблеми навколо Північного потоку-2 дозволить їм зосередитися на спільному порядку денному, додає FT.
Своєю чергою, Wall Street Journal повідомляє, що США і ФРН обговорюють список компаній, проти яких можуть ввести санкції.
"Адміністрація Байдена почала переговори з Берліном про майбутнє газопроводу, включаючи загрози санкцій проти компаній, що беруть участь у будівництві Північного потоку-2", - сказав німецький чиновник у коментарі виданню.
Раніше німецька некомерційна організація, що відстоює охорону природи і захист прав споживачів, заявила, що Німеччина пропонувала адміністрації президента США Дональда Трампа підтримку в обсязі мільярда євро за відмову від санкцій проти Північного потоку-2.