Всі члени Альянсу прихильні політиці відкритих дверей і не мають наміру обговорювати її. Про це сказала журналістам постійний представник США при НАТО, посол Джуліанна Сміт на брифінгу перед радою Росія-НАТО, передає кореспондент УНН.

“Під час наших попередніх консультацій і зустрічей з союзниками в Північноатлантичній раді та на інших форумах стало абсолютно ясно, що жоден з союзників всередині Альянсу НАТО не бажає зрушити з місця або вести переговори про що-небудь, що стосується політики відкритих дверей НАТО. Прихильність альянсів статті 10 Вашингтонського договору залишається твердою, і я не можу уявити собі жодного сценарію, в якому це обговорювалося б", — сказала посол.

Її запитали про вимогу Росії денонсувати рішення Бухарестського саміту 2008 року.

"Саміт 2008 року був самітом, на якому Північноатлантичний союз зробив дуже тверду заяву про відкриті двері НАТО і конкретно говорив про розширення щодо України і Грузії, не про те, чи буде це, а про те, коли це станеться. Що стосується дебатів про майбутнє політики відкритих дверей НАТО. Дозвольте мені ще раз повторити, що ця тема приречена на невдачу, що не буде ніяких переговорів з приводу політики відкритих дверей НАТО", - підкреслила Сміт.

Напередодні в Женеві відбулися переговори делегацій США і Росії щодо "гарантій безпеки", який вимагає Москва.

Сьогодні заступник держсекретаря США Венді Шерман поінформувала Північноатлантичну раду про вчорашню дискусію з Росією.

Завтра, 12 січня, в Брюсселі планують провести засідання Ради Росія-НАТО.