Ризик поширення лихоманки Ебола в Гвінеї розцінюється як “дуже високий”, а ризик для регіону — як “високий”. Про це заявила в четвер у Женеві Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), передає УНН.

За інформацією, наявною у ВООЗ, на даний момент від хвороби, викликаної вірусом Ебола (ХВВЕ), в Гвінеї померли п’ятеро людей.

“ВООЗ розцінює ризик поширення (Ебола) в країні як дуже високий, враховуючи невідомі масштаби, тривалість і походження спалаху, потенційно велика кількість контактів, потенційне поширення на інші частини Гвінеї і сусідні країни, обмежені на даний момент можливості для реагування на місці і невідомий штам вірусу”, — пояснили в організації. Крім того, ситуацію в місцевій системі охорони здоров’я ускладнили пандемія COVID-19, а також недавні спалахи жовтої лихоманки і кору.

Підкреслюється, що “ВООЗ розцінює ризик для регіону як високий”. Префектура Нзерекоре, де зафіксовані випадки Ебола, межує зі Сьєрра-Леоне і Ліберією — країнами, в яких в минулому були спалахи цієї хвороби.

“Не дивлячись на певні обмеження на переміщення через кордон внаслідок нинішньої пандемії COVID-19, в значній мірі транскордонний рух триває і становить ризик поширення ХВВЕ”, — констатували в організації.

У зв’язку з цим ВООЗ закликала сусідні з Гвінеєю країни провести підготовчі заходи в умовах загрози поширення Ебола. Разом з тим, вона висловилася проти введення обмежень на поїздки в Гвінею і торгівлю з нею.

Уряд Гвінеї оголосив 14 лютого про початок на південному-сході країни епідемії лихоманки Ебола. Згідно з офіційними даними, перший випадок ХВВЕ був виявлений на території префектури Нзерекоре в місті Гуек у медсестри, яка померла 28 січня. На поточний день зареєстровано п’ятеро померлих від ХВВЕ. За даними ВООЗ, виявлені 192 контакти заражених людей зі здоровими.

Гвінея стала одним з епіцентрів спалаху вірусу Ебола в Західній Африці у 2014-2016 роках. Тоді в цій частині Африки померли 11,3 тис. осіб, захворіли понад 28 тис. найбільш складна епідеміологічна ситуація склалася тоді і в сусідніх з Гвінеєю Ліберією і Сьєрра-Леоне.