Заступник помічника генсека НАТО Джеймс Аппатурай заявив про те, що прийняття певної країни в НАТО є більше політичним рішенням, і виконання технічних критеріїв недостатньо.

Про це він сказав, коментуючи ідею про те, щоб Україна отримала певний список критеріїв для членства в НАТО, як свого часу - для безвізового режиму з ЄС.

"Це так не працює. Немає чіткого переліку критеріїв, після виконання яких надається ПДЧ або членство - бо це політичні рішення, це не суто технічні критерії... Я не кажу, що не має зв'язку між реформами і політичним рішенням - звичайно, вони пов'язані. Але тільки виконання переліку умов самого по собі недостатньо", - зазначив Джеймс Аппатурай, передає "Українська правда".

При цьому він зазначив, що серед "чутливих" питань, які мають великий вплив на характер відносин між Україною і НАТО залишається реформування Служби безпеки України в сучасну і дієздатну структуру, а також чітке визначення вертикалі військового управління.

"Ми вітали проект закону про Службу безпеки України, який просувається у вірному напрямку, щоб зменшити за розміром і демілітаризувати цю службу. Така сучасна Служба безпеки може зміцнити механізми нагляду, тому ми закликаємо політиків у Верховній Раді захистити і зберегти в остаточному тексті ті положення цього закону, які орієнтовані на реформи. ми переконані - це добре для України. Сильніше Служба безпеки дасть вам можливість для більш широкого співробітництва з НАТО, відкриє ворота, які ми поки не зможемо відкрити, поки не будемо мати впевненості в цій службі", - сказав Аппатурай.