Міністр оборони США Остін закликав дочекатися результатів розслідування. Без них ніхто не зможе визначити, що справді сталося, пояснив він.

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що поки що зарано спекулювати про те, хто може стояти за пошкодженням газопроводів Північний потік і Північний потік-2.

"Щодо нападу чи пошкодження трубопроводів зараз, мені здається, багато спекуляцій. Але, відверто кажучи, до проведення повного розслідування ніхто по-справжньому не зможе впевнено визначити, що сталося", - сказав він на прес-конференції на Гавайських островах у четвер, 29 вересня.

За словами Остіна, напередодні він обговорив те, що сталося, зі своїм колегою з Данії, і той "сказав йому, що знадобиться кілька днів для формування відповідної команди для того, щоб оглянути місця події та спробувати визначити, наскільки це можливо, що насправді сталося". "До отримання додаткової інформації або проведення подальшого аналізу ми не спекулюватимемо про те, хто може нести відповідальність", - резюмував глава Пентагону.

Про витік на двох нитках Північного потоку та одну нитку Північного потоку-2 стало відомо 26 вересня. Влада Євросоюзу схиляється до версії про те, що трубопроводи були пошкоджені навмисно. Розслідуванням інцидентів займаються у Німеччині, Данії та Швеції. Спецслужби Німеччини припускають, що це була диверсія з використанням водолазів чи підводного човна. На їхню думку, якщо газопроводи не полагодити швидко, то вони можуть назавжди вийти з ладу.

Джерело: DW

Нагадаємо, про витік газу на трубопроводах Північний потік-1 та Північний потік-2 стало відомо 27 вересня. У Швеції заявили, що зафіксували вибухи у районах трубопроводів.

Пізніше Швеція виявила четвертий витік газу з Північних потоків.