Freeport LNG – другий за величиною завод з експорту американського ЗПГ, закрився у червні після вибуху та пожежі.

Американська компанія з виробництва зрідженого природного газу (ЗПГ) Freeport LNG планує перезапустити в середині грудня свій експортний завод у Техасі, який було закрито на шість місяців після пожежі. Про це повідомила її прес-служба.

Freeport LNG – другий за величиною завод з експорту американського ЗПГ, закрився у червні після вибуху та пожежі, який, за словами експертів, став результатом людської помилки, неадекватних процедур експлуатації та інших факторів.

Вказано, що Freeport LNG приблизно на 90% завершила роботи з реконструкції після пожежі, необхідні для початку експлуатації, включаючи використання всіх трьох ліній зрідження, двох резервуарів для зберігання ЗПГ та одного причалу. Усі роботи мають бути завершені до кінця листопада.

План пропонованих відновлювальних робіт для безпечного відновлення початкових операцій був представлений у відповідні регулюючі органи для розгляду та затвердження. Якщо Freeport LNG буде відповідати нормативним вимогам, він зможе розпочати виробництво на об'єкті у середині грудня.

Очікується, що в січні 2023 року буде досягнуто продуктивності на рівні приблизно 2 млрд кубічних футів на день (14,4 млн т на рік – ред.). Очікується, що максимальне виробництво з використанням обох причалів розпочнеться у березні 2023 року.

Нагадаємо, станом на початок вересня ЄС імпортував зі США понад 40 млрд кубометрів газу у вигляді ЗПГ – це майже вдвічі більше, ніж за минулий рік.

Також повідомлялося, що частка російського газу в імпорті ЄС впала вчетверо - до 9%. Тепер головним постачальником є ​​Норвегія.