Понад 70% німців уже зараз намагаються заощаджувати газ та електрику, а також автомобільне пальне.

Влада Німеччини готує додаткові заходи економії газу у зв'язку зі скороченням поставок з Росії. Про це сказав віце-канцлер, міністр ФРН у справах економіки та захисту клімату Роберт Хабек, повідомило напередодні агентство dpa.

Так, має бути скорочено використання газу у промисловості та для виробництва електроенергії, а заповнення сховищ – навпаки – прискорено. Федеральна влада виділить мільярдне фінансування на ці цілі. Крім того, планується залучення більшої кількості вугільних електростанцій.

"Очевидно, що стратегія Путіна полягає в тому, щоб вселити в нас невпевненість, призвести до зростання цін і розколоти нас", - наголосив Хабек.

Для забезпечення заповнення сховищ уряд Німеччини найближчим часом надасть додаткову кредитну лінію на 15 млрд євро через державний банк KfW, передало dpa з посиланням на урядові джерела. Виділення кредиту обговорювалося з міністерством фінансів ФРН. Комітет бундестагу з бюджету буде поінформований про це протягом найближчого тижня.

Крім того, промислові споживачі, які зможуть скоротити використання газу, отримають компенсацію, її профінансують у ринковому порядку.

Як відомо, цього тижня російський концерн Газпром суттєво скоротив постачання газу до Німеччини трубопроводом Північний потік. На 06.00 ранку 16 червня годинний обсяг прокачування становив близько 2,6 млн кубометрів (29 млн кіловат-годин), з 08.00 до 09.00 показник досягав 2,7 млн ​​кубометрів (30 млн кіловат-годин), випливало із системи моніторингу. Під час розрахунку добового обсягу з урахуванням цих даних верхній поріг становив 64,8 млн кубометрів.

До цього, 14 червня, Газпром заявив, що знизить постачання до Німеччини більш ніж на 40%. Мова мала йти лише про 100 млн кубометрів на добу – замість звичайного обсягу 167 млн ​​кубометрів. Як причину було названо затримку з ремонтом обладнання, яке виробило свій ресурс, якою займається німецький концерн Siemens.

Пізніше було оголошено, що добова продуктивність з 16 червня опуститься до 67 млн кубометрів. У Газпромі пояснили це "зупинкою експлуатації ще одного газотурбінного двигуна Siemens" на компресорній станції Портова.