У НАТО не бачать російської деескалації біля українських кордонів на тлі повідомлень РФ про відведення військових частин у місця постійної дислокації.

Про це заявив Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг журналістам перед засіданням міністрів оборони країн НАТО, передає кореспондент УНН.

“Поки ми не бачимо жодної російської деескалації. Але, звичайно, ми уважно стежимо та моніторимо те, що вони роблять. І потім, якщо вони справді почнуть відводити сили, ми це лише вітатимемо. Але це ще потрібно з’ясувати”, — сказав Столтенберг, коментуючи нещодавні заяви Міноборони Росії.

За словами Генсека, РФ весь час переміщувала сили “туди й назад”. Таким чином, зазначив він, переміщення сил не підтверджує реальне відведення військ.

“Вони рухалися туди-сюди весь час, але тенденція останніх тижнів і місяців полягала у неухильному збільшенні російських сил поблизу кордонів України. Таким чином, Росія зберігає можливість повноцінного вторгнення в Україну без попередження”, — заявив він.

15 лютого Міністерство оборони Росії повідомило про завершення навчань та відведення своїх військ від українських кордонів.

16 лютого в Міноборони РФ повідомили, що підрозділи Південного військового округу залишили окупований Крим, де проводили тактичні навчання, та повертаються до місць постійної дислокації.