Радник президента Туреччини Фахреттін Алтун заявив швецькій газеті Dagens Nyheter, що Фінляндії та Швеції нема про що вести переговори щодо члентсва в НАТО.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг працює над тим, щоб пом'якшити ситуацію. Про це повідомляє УНН з посиланням на Yle.

Вимоги Туреччини щодо членства Фінляндії та Швеції в НАТО залишаються незмінними. Радник президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана сказав, що цим країнам немає про що вести переговори щодо членства в альянсі.

За словами Фахреттіна Алтуна, Туреччина очікує від Швеції більше, ніж мови, а рішучих кроків. Те ж саме стосується і Фінляндії.

Туреччина закликала, зокрема, до скасування обмежень на експорт зброї та екстрадиції до Туреччини деяких противників курдських організацій і режиму. Останній прес-реліз офісу президента Туреччини повідомляє, що саме Фінляндія та Швеція підтримують такі організації.

За словами Столтенберга, він і прем’єр-міністерка Фінляндії Санна Марін обговорили необхідність вирішення проблем Туреччини і прогрес у розгляді заявок Фінляндії та Швеції до НАТО.

Столтенберг характеризує свою розмову з Ердоганом як конструктивну. Вони також обговорювали заявки НАТО та Швеції в НАТО, але Столтенберг не вдається у зміст дискусій.