Раніше Росія висловлювала готовність повернути бойове судно Україні.
На українському великому десантному кораблі «Костянтин Ольшанський», захопленому в Криму в березні 2014 року, підняли прапор і гюйс Чорноморського флоту Російської Федерації. Відповідні фотографії опублікував Telegram-канал «Війна Історія Зброя».
«Колишній український ВДК« Костянтин Ольшанський », який стоїть в Севастополі, перейшов до складу Чорноморського флоту», - зазначено в коментарі до фотографій.
На фотографіях видно, що корабель пофарбований і отримав бортовий номер 402. Над кораблем підняли прапор і гюйс ВМФ РФ, що означає його включення до складу флоту. Також «Костянтин Ольшанський» розташований в одному строю з малим ракетним кораблем «Грайворон».
Великий десантний корабель проекту 775 «Костянтин Ольшанський» був одним з найсучасніших кораблів ВМС України. Він був закладений і побудований в 1985 році в польському Гданську.
Корабель призначений для десантування морської піхоти, танків та іншої бойової техніки на непідготовлені приморські плацдарми. Довжина БДК - 112, 59 метрів, водотоннажність - приблизно 4 тисячі тонн. Він може висаджуватися на узбережжі до батальйону морської піхоти з десятком плаваючих танків і БТР. Висадка десанту здійснюється за допомогою носового десантного пристрою, що складається з носових воріт і аппарели.
Для підтримки десанту «Костянтин Ольшанський» озброєний двома пусковими установками залпового вогню МС-73 «Гроза», здатними вести вогонь з інтервалом 0,5 секунди на дальність 21 км, і двома 57-мм гарматами АК-725 з дистанційним наведенням.
«Костянтин Ольшанський» неодноразово використовувався в гуманітарних операціях з евакуації біженців із зон бойових дій і міжетнічних конфліктів. У 1993-94 роках він вивіз близько 4000 біженців із зони грузино-абхазького конфлікту, а в 2011 році евакуював українців з Лівії.
Раніше Росія висловлювала готовність повернути Україні бойове судно.