Судно доставить на станцію Академік Вернадський українських вчених, а також річний запас провізії, обладнання та будматеріали.
Криголам Ноосфера вирушив у перший рейс з Одеси на антарктичну станцію Академік Вернадський. Про це заявив директор Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) Євген Дикий, повідомляє Укрінформ у п'ятницю, 28 січня.
На борту, окрім екіпажу, шість українських дослідників Антарктики. При цьому ще 28 українських вчених приєднаються до них у чилійському порту Пунта-Аренасу.
"Відбуття судна Ноосфера в перший рейс з Одеси в Антарктику приурочено до 28 січня не випадково - саме в цей день відкрили Антарктиду. І в тому далекому рейсі, як нам відомо, був помічником капітана судна-першовідкривача Іван Завадовський з Галича. Нині криголам вирушає до Антарктики, щоб доставити на станцію Академік Вернадський команду 27-ї Української експедиції та замінити наших зимівників, а також взяти на борт другу групу вчених – дослідників Південного океану”, – сказав Дикий.
Також криголам доставить на станцію річний запас провізії, технологічне обладнання та будівельні матеріали.
Згідно з науковою програмою, будуть продовжені океанографічні дослідження, розпочаті в 1997-1998 роках науково-дослідним судном Ернст Кренкель, зокрема на полігоні поблизу Аргентинських островів, неподалік наукової станції, на Південно-Шотландському полігоні та Південно-Оркнейському полігоні. Там високе біорізноманіття, а також проходять основні міграційні шляхи криля, риб та китів.
Вчені також сподіваються отримати дані про те, як змінилися океанографічні характеристики цих районів Південного океану за попередні 30 років, адже саме в цій частині світу зафіксовано найшвидші темпи потепління атмосфери, і дуже важливо зрозуміти, чому і як це відбувається.
Нарешті, вчені проведуть низку біологічних досліджень спільно з американськими вченими, а також аналізують вміст донних відкладень, у тому числі наявність ртуті, проведуть серію геокосмічних, радіоокеанографічних вимірів та блок геологічних досліджень у районі Аргентинських островів.
Зрештою, екіпаж криголама у складі 26 моряків очолив український капітан Павло Панасюк, який має величезний досвід роботи на іноземних науково-дослідних суднах.