Депутати вже зібрали необхідні голоси, щоб ініціювати позачергове засідання. Друге ініціює президент.

У Верховній Раді зібрали необхідну кількість підписів для проведення позачергового засідання, повідомила в п'ятницю, 26 березня, нардеп від Слуги народу Євгенія Кравчук, пише Інтерфакс-Україна.

Вона розповіла, що депутати пропонують розглянути шість питань, у тому числі, заслухати силовиків про події під Офісом президента 20 березня і прийняти проект постанови про засудження цих подій.

Також нардепи розглянуть проекти постанов про дострокове припинення повноважень депутатів Олександра Скічка та Ігоря Колихаєва, а також про призначення позачергових виборів мера Харкова і Шегінівського сільського голови у Львівській області.

Як повідомила нардеп Роксолана Підласа, поряд із законопроектами про амністію капіталів (5155, 5156) і компенсації фізособам-підприємцям та співробітникам підприємств, що постраждали через локдаун (5300), рада може розглянути законопроекти про розблокування приватизації 4543, про посилення відповідальності за порушення вимог пожежної безпеки (4157) і про перелік заборонених до приватизації підприємств (4020).

Ці питання будуть розглянуті на іншому позачерговому засіданні, яке має ініціювати президент.

На порядку позачергового засідання також очікується проект закону 4020 про перелік держкомпаній, заборонених до приватизації повністю або в яких заборонено відчужувати контрольний пакет акцій, що належить державі.

Обидва позачергових засідання, як очікується, відбудуться 30 березня.