Зміни в ціні на рекламу в соціальній мережі стосуватимуться всіх, у кого в адресі компанії чи в особистій адресі вказана Україна.
Через набуття чинності так званого "податку на Google" з 1 січня 2022 року компанія Meta додає 20% податку на додану вартість у вартість послуг соцмережі Facebook в Україні. Про це повідомила прес-служба компанії на запит AIN.UA.
"Відповідно до нової норми про ПДВ в Україні, з 1 січня 2022 року Facebook зобов'язаний за законом стягувати ПДВ з усіх продажів реклами для всіх рекламодавців", - сказано в повідомленні.
Зокрема, згідно зі змінами, з початку січня 2022 року реклама на Facebook в Україні оподатковується ПДВ за місцевими ставками (20%). Це стосується тих рекламодавців, у кого країна бізнес- чи персональної адреси встановлена на "Україна", і хто не підтвердив, що є зареєстрованою юридичною особою чи приватним підприємцем, і самі додали номер платника ПДВ до свого рекламного облікового запису Facebook.
Цей номер можна додати в особистих налаштуваннях, там же також можна підтвердити, що ви є юрособою чи приватним підприємцем, який сам визначає та сплачує ПДВ відповідно до Податкового кодексу України. Якщо користувач є юридичною особою чи приватним підприємцем і надав соцмережі свій номер, у такому разі Facebook не додаватиме ПДВ до послуг, які він купує, згідно з поясненнями компанії.
ПДВ додаватиметься до рахунків автоматично, за ставкою 20%.
У компанії також наголошують, що не можуть надавати податкові консультації, і щодо сплати податків радять звертатися до юристів чи в податкову.
На початку грудня компанія надіслала користувачам своїх платних послуг в Україні листа, в якому попередила їх про подорожчання сервісів через набуття відповідним законом чинності.
Відомо, що наприкінці червня 2021 року Президент Володимир Зеленський підписав закон про запровадження податку на додану вартість для іноземних компаній, які надають електронні послуги в Україні. Серед них:
- Google;
- Facebook;
- Viber та ін.
Метою є збільшення доходів до державного бюджету від ПДВ. Зокрема, іноземні компанії, які постачають українцям електронні послуги, мають реєструватися платниками податку на додану вартість за спрощеною процедурою через спеціальний електронний сервіс.