Курс на членство в НАТО записано у Конституції України і змін у цьому питанні немає, проте Україна шукає шляхи виживання перед загрозою російській агресії.

 
Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко пояснив своє висловлювання про можливість відмови України від членства в НАТО, яке він допустив в інтерв'ю британським ЗМІ. Про це він сказав у коментарі Європейській правді.
 
"Ми зараз у різних інтерв'ю тут пояснюємо, що НАТО (курс на НАТО. – Ред.) навіть є у Конституції і жодних змін зараз немає, але ми не можемо розраховувати зараз на НАТО – тому що ми не є членами сім'ї", - сказав Пристайко.
 
Він зазначив, що Україна готова на компроміси, але не щодо НАТО.
 
"Щоб уникнути війни прямо зараз, ми готові на компроміси, але вони лежать не у сфері НАТО, а в Мінських домовленостях тощо. Щодо НАТО зараз – ми залишаємо курс, але змушені шукати інші варіанти, які дозволять вижити прямо зараз" , – зазначив посол України.
 
Як повідомлялося, посол України у Великій Британії Вадим Пристайко у понеділок заявив, що Київ міг би змінити свою позицію щодо вступу до блоку НАТО, якщо цей крок допоможе запобігти війні з Росією. На це одразу ж відреагували у МЗС України та Офісі президента, нагадавши, що курс на НАТО закріплено у Конституції України.
 
Раніше глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що "не на порядку денному ставити під сумнів перспективи вступу України до НАТО".